Najłatwiejszy sposób na Gotować Smaczne Placek drożdżowy z truskawkami, serem i kruszonką

Posted on

Placek drożdżowy z truskawkami, serem i kruszonką. Domowe drożdżówki z kruszonką i lukrem :: Skutecznie. Przepis na ciasto drożdżowe z truskawkami. Ciasto drożdżowe ze śliwkami i kruszonką.

Placek drożdżowy z truskawkami, serem i kruszonką Ciasto drożdżowe z owocami (z rabarbarem lub truskawkami). Rozcierać palcami składniki aż powstanie drobna kruszonka. Zwilżonymi dłońmi połączyć składniki w gładką kulę. Mozesz ugotowac Placek drożdżowy z truskawkami, serem i kruszonką using 12 skladniki i 3 kroki. Oto, jak cook to.

Skladniki Placek drożdżowy z truskawkami, serem i kruszonką

 1. Potrzebujesz około 3 szkl of mąki pszennej.
 2. Przygotuj 1 szkl of mleka.
 3. Przygotuj 3 of żółtka.
 4. Przygotuj 4 łyżki of cukru + łyżka do owoców.
 5. Potrzebujesz 5 dkg of drożdży.
 6. To 100 g of masła.
 7. To of truskawki.
 8. Potrzebujesz of biały ser.
 9. Potrzebujesz of Kruszonka.
 10. Przygotuj 2 łyżki of mąki.
 11. Potrzebujesz 2 łyżki of cukru.
 12. To 2 łyżki of masła.

Na ciasto drożdżowe wyłożyć owoce a następnie rozsypać. Bardzo smaczne, aromatyczne, świeże bułeczki drożdżowe z truskawkami i rabarbarem. Piekłam je w tym tygodniu już trzy razy. Na koniec bułeczki posypać kruszonką i blaszkę wstawić do nagrzanego piekarnika.

Placek drożdżowy z truskawkami, serem i kruszonką krok po kroku

 1. Drożdże wkruszam do miski, zalewam ciepłym (nie gorącym!) mlekiem, dodaję łyżkę cukru i mieszam łyżką, aż się rozpuszczą. Odstawiam na chwilę. Następnie dodaję żółtka wymieszane z cukrem i 2,5 szkl mąki. Mieszam łyżką, żeby składniki się połączyły. Wlewam rozpuszczone letnie masło i zagniatam ciasto. Jeżeli mocno lepi się do rąk, to dosypuję resztę mąki i jeszcze chwilę wyrabiam. Odstawiam przykryte ściereczką do chwili, aż podwoi objętość..
 2. Blachę wykładam papierem do pieczenia. 3/4 ciasta kładę na blachę, a z reszty robię wałeczki i układam na cieście kratkę. W każdą kratkę kruszę trochę białego sera i na to układam połówki truskawek wymieszane z łyżką cukru. Wstawiam do nagrzanego piekarnika (180 st C) i piekę około 30-40 minut..
 3. Ciasto posypuję kruszonką (składniki mieszam palcami do otrzymania grudek).

Najlepsza babka drożdżowa, niezwykle puszysta i delikatna, której sukces tkwi w dokładnym wyrobieniu ciasta, zachwyci każdego niezależnie od wieku i nigdy. » Ciasto drożdżowe z truskawkami i kruszonką Na cieście układamy truskawki nieprzeciętą stroną do dołu. Ciasto drożdżowe z białym serem i kruszonką. Drożdże wkruszyć do ciepłego mleka, dodać łyżkę cukru i wymieszać. Ciasto można zrobić z dowolnymi owocami, ale również bez owoców, tylko z kruszonką.