Przepis: Apetyczny Pierogi ruskie z boczkiem smażone

Posted on

Pierogi ruskie z boczkiem smażone. Pierogi ruskie z boczkiem smażone – DoradcaSmaku – ten przepis cieszy się popularnością, sprawdź. Cebulę i czosnek drobno posiekać i przesmażyć na tłuszczu wytopionym z boczku. Wszystkie składniki farszu wymieszać i dobrze doprawić-farsz.

Pierogi ruskie z boczkiem smażone Pierogi wyśmienicie smakują z sosem czosnkowym. Pierogi ruskie można mrozić zarówno surowe, czyli takie od razu po sklejeniu, jak i ugotowane. Przymrożone pierogi ruskie możesz przekładać do woreczków do mrożenia lub do Oprócz słoniny niektórzy dodają też smażony boczek. Mozesz ugotowac Pierogi ruskie z boczkiem smażone using 14 skladniki i 2 kroki. Oto, jak osiagnac to.

Skladniki Pierogi ruskie z boczkiem smażone

 1. Potrzebujesz of Na ciasto:.
 2. Potrzebujesz 400 g of mąki.
 3. To 1 of żółtko.
 4. Potrzebujesz 2 of kopiate łyżki margaryny do sparowania pieczywa.
 5. Potrzebujesz of gorąca woda.
 6. Przygotuj of Na farsz:.
 7. To 150 g of twarogu półtłustego.
 8. Przygotuj 500 g of ziemniaków.
 9. To 1 of mała cebula.
 10. Potrzebujesz 200 g of surowego wędzonego boczku.
 11. Przygotuj 1 of mały ząbek czosnku.
 12. To of sól i sporo pieprzu.
 13. Potrzebujesz of Ponad to:.
 14. Potrzebujesz of olej do smażenia.

Pyszne i chrupiace pikantne od czarnego pieprzu i pachnace wedzonym boczkiem. Tak znane wszystkim pierogi ruskie, ale w innej odslonie. Nie gotujemy ich, a na surowo smazymy-efekt jest rewelacyjny. Najlepsze pierogi ruskie – delikatne ciasto, smaczny farsz.

Pierogi ruskie z boczkiem smażone krok po kroku

 1. Farsz.Ziemniaki obrać, ugotować, zgnieść, ostudzić i przecisnąć przez praskę. Ser również przecisnąć przez praskę.Boczek pokroić w kosteczkę i przesmażyć na patelni. Cebulę i czosnek drobno posiekać i przesmażyć na tłuszczu wytopionym z boczku. Wszystkie składniki farszu wymieszać i dobrze doprawić-farsz powinien być dość pikantny..
 2. Mąkę zaparzamy wodą, dodajemy żółtko i margarynę i wyrabiamy elastyczne ciasto. Ciasta wykrawamy kółka i nadziewamy sporą ilością farszu. Bardzo dobrze zawijamy brzegi. Smażymy w gorącym oleju na rumiano, co jakiś czas obracając Smacznego.

Z czym podajecie swoje pierogi ruskie? Pierogi ruskie z boczkiem smażone w głębokim tłuszczu. Pierogi ruskie najlepsze są oczywiście od babci 😉 Ja jednak postanowiłem pogrzebać w internecie i przygotować dobry przepis na pierogi ruskie. Pierogi ruskie odkąd pamiętam są specjalnością babci (każdej babci;) i barów mlecznych (polecam np. Pierogi ruskie, pierogi galicyjskie – popularny w Polsce i na Ukrainie (czyli na Rusi) rodzaj pierogów, których nazwa wywodzi się od Rusi Czerwonej (Galicja Wschodnia).