Przepis: Smaczne Szybka szczawiowa bez mięsa

Posted on

Szybka szczawiowa bez mięsa. Warto mieć swoje sprawdzone źródło mięsa. Najlepiej jest kupować mięso prosto od rzeźnika. Do środka zaś ugotowane ziemniaki oraz jajka gotowane na twardo i świeżo siekany szczypiorek lub koperek.

Szybka szczawiowa bez mięsa Przepis na pyszną sezonową zupę szczawiową podawaną z jajkiem. Koniecznie do ugotowania na wiosnę z młodego szczawiu. Można ją ugotować na wywarze mięsnym lub jarzynowym. Mozesz ugotowac Szybka szczawiowa bez mięsa using 11 skladniki i 4 kroki. Oto, jak osiagnac ze .

Skladniki Szybka szczawiowa bez mięsa

 1. Potrzebujesz 1 kawałek of tłuszczu (u mnie z gęsi) lub 3 – 4 łyżki oleju,.
 2. Potrzebujesz 8-10 of ziemniaków (w zależności od gęstości zupy),.
 3. Potrzebujesz 1 słoik of szczawiu 470 g (mam tegoroczny od mamy),.
 4. To 2 of marchewki 120 g,.
 5. To 4 of ziarenka ziela angielskiego,.
 6. To 2 liście of laurowe,.
 7. Potrzebujesz 1 łyżka of cukru,.
 8. Potrzebujesz 3/4 of kubka 330 g śmietany 18 %,.
 9. Potrzebujesz 1 łyżka of przyprawy z solą np. Vegeta.
 10. Potrzebujesz of dodatkowo :.
 11. Potrzebujesz of dowolna ilość jajek (zależne od osób w domu).

Zupa szczawiowa z pokrzywą to oczywiście tylko propozycja – możesz użyć samego szczawiu lub zmieniać proporcje – wszystko zależy od tego, na co masz ochotę 🙂 Podobne. Tagi:bez mięsa na siedząco po rosyjsku pokrzywa szczaw zielony zupa. Przepis na prostą i pyszną zupę szczawiową. Zupa ze świeżego szczawiu, zabielana śmietaną, podawana z jajkiem ugotowanym na twardo.

Szybka szczawiowa bez mięsa krok po kroku

 1. Do garnka wlać 2 litry wody, dodać dowolny tłuszcz lub olej, następnie dodać ziemniaki pokrojone w kostkę oraz marchew pokrojoną według swojego uznania. Gotować całość do miękkości ziemniaków i marchwi. W międzyczasie przygotować szczaw..
 2. Gdy ziemniaki i marchew są już miękkie, doprawić do smaku przyprawą z solą, dodać szczaw razem z sokiem ze słoika, dodać również ziela angielskie i liście laurowe. Chwilkę pogotować na wolnym ogniu. W czasie gdy zupa się gotuje przygotować śmietanę, rozrobić ją z wywarem od zupy dodając cukier (gdy dodamy cukier do śmietany nie zważy ona się w zupie)..
 3. Do gotującej się na wolnym ogniu zupy, wlać przygotowaną wcześniej śmietanę i szybkim ruchem łyżki zamieszać aby śmietana się nie zważyła. Zupę chwilkę zagotować można jeszcze doprawić według siebie przyprawą z solą jak również dodać szczyptę pieprzu i zdjąć z ognia..
 4. Zupa wyszła bardzo smaczna ja ugotowałam razem z ziemniakami tak jak mama gotowała nam w dzieciństwie ale można ugotować sam barszcz według tego przepisu i ziemniaki ze skwarkami podać osobno. Zupkę podałam z jajkiem ugotowanym na twardo..

Bardzo znanym i lubianym daniem z kwaśnych liści jest oczywiście zupa szczawiowa. Zupę przygotowałam ze świeżego szczawiu na bazie wywaru. Ja swoją zabielam śmietaną, ma wtedy łagodniejszy smak. Jeśli jej nigdy nie jedliście, to podpowiem, że smakiem najbliżej jej do ogórkowej. Dla mnie to typowo wiosenno-letnia zupa, która przynajmniej raz do roku pojawiała się na naszym stole.