Najłatwiejszy sposób na Gotować Idealne Szakszuka

Posted on

Szakszuka. Jednak prawdziwa szakszuka powinna mieć w sobie coś więcej, odrobinę egzotycznych przypraw nadającej jej cudowny orientalny smak. Jajka w sosie pomidorowym ze świeżych pomidorów. Szakszuka (w dosłownym tłumaczeniu oznacza wielki bałagan) – danie z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, prawdopodobnie pochodzi z Tunezji albo Jemenu, składające się z pomidorów, papryki i cebuli przyprawionych kuminem, w których gotuje się jajka na patelni.

Szakszuka Szakszuka – shakshuka – to danie z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, prawdopodobnie pochodzi z Tunezji albo Jemenu. W dosłownym tłumaczeniu oznacza wielki bałagan. Shakshouka is a dish of eggs poached in a sauce of tomatoes, olive oil, peppers, onion and garlic, and commonly spiced with cumin, paprika, cayenne pepper and nutmeg. Mozesz ugotowac Szakszuka using 6 skladniki i 1 kroki. Oto, jak osiagnac to.

Skladniki Szakszuka

  1. Potrzebujesz of Pomidory w puszce.
  2. Potrzebujesz of Chorrizo.
  3. Potrzebujesz 5 szt of Pieczarki.
  4. Potrzebujesz 1 szt of Papryka.
  5. To of Przyprawy.
  6. To 2 of jajka.

Przepis na szakszukę pochodzi z kuchni Bliskiego wschodu, a dokładniej z Tunezji, choć Izraelici również uznają się za twórców tego dania. Zobacz więcej pomysłów na temat Pomysły na dania, Jedzenie i Pomidory. Pyszna szakszuka to super pomysł na śniadanie. Szakszukę szykuje się głównie z pomidorów duszonych na patelni z dodatkiem jajek, które gotują się w pomidorach.

Szakszuka krok po kroku

  1. Paprykę i chorrizo podsmażyć, dodać pieczarki, chwilę dusić, dodać pomidory i przyprawić, zrobić wgłębienia i wbić jajka, poczekać, aż się zetną i gotowe…można posypać serem i szczypiorkiem..

Szakszuka (shakshouka, shakshuka, şakşuka) to śniadaniowe danie kuchni bliskowschodniej. Szakszuka to po prostu jajka ugotowane w gorącym, ostrym sosie pomidorowym. Shakshuka (Szakszuka) to nic innego jak zapiekane jajka w sosie pomidorowo-paprykowym, najczęściej podawane na śniadanie. To danie oczywiście można zjeść i na. Szakszuka – poznaj najlepszy przepis. ⭐ Sprawdź składniki i instrukcje na Szakszuka.