Jak Make Idealne Grillowany łosoś pomarańczowy na duszonym czosnku niedźwiedzim

Posted on

Grillowany łosoś pomarańczowy na duszonym czosnku niedźwiedzim. Czosnek niedźwiedzi – prawdziwy cud natury i właściwie pierwsza nowalijka, która pojawia się w lasach już w marcu. Sezon jest dość krótki, więc Bohaterem tego dania jest grillowany łosoś, muśnięty marynatą pomarańczową. Podany na wspaniałym, aromatycznym duszonym czosnku niedźwiedzim.

Grillowany łosoś pomarańczowy na duszonym czosnku niedźwiedzim Danie zdecydowanie skradło nasze serca i z pewnością posmakuje nie tylko smakoszom dzikiej kuchni. Bohaterem tego dania jest grillowany łosoś, muśnięty marynatą pomarańczową. Podany na wspaniałym, aromatycznym duszonym czosnku niedźwiedzim. Mozesz miec Grillowany łosoś pomarańczowy na duszonym czosnku niedźwiedzim using 16 skladniki i 4 kroki. Oto, jak osiagnac to.

Skladniki Grillowany łosoś pomarańczowy na duszonym czosnku niedźwiedzim

 1. Potrzebujesz of Grillowany łosoś.
 2. To 2 of filety z łososia pacyficznego każdy po 120 g.
 3. Potrzebujesz 1 of mała pomarańcza.
 4. Przygotuj 2 łyżki of miodu.
 5. Potrzebujesz 2-3 łyżki of sosu sojowego.
 6. To 1 łyżka of oliwy z oliwek.
 7. Potrzebujesz 1 ząbek of czosnku.
 8. To 1/2 łyżeczki of mielonego imbiru.
 9. To of Duszony czosnek niedźwiedzi.
 10. Potrzebujesz 200 g of świeżych liści czosnku niedźwiedziego.
 11. Potrzebujesz 1 of szalotka.
 12. Przygotuj 1 ząbek of czosnku.
 13. To 1 łyżka of masła klarowanego.
 14. To 1 łyżka of masła klarowanego.
 15. Potrzebujesz of pieprz biały.
 16. Przygotuj of sól.

Danie zdecydowanie skradło nasze serca i z pewnością posmakuje nie tylko smakoszom dzikiej kuchni. Strona główna » Przepisy » Grillowany łosoś pomarańczowy na duszonym czosnku niedźwiedzim. Czosnek niedźwiedzi – prawdziwy cud natury i właściwie pierwsza nowalijka, która pojawia się w lasach już w marcu. Ostatni raz o czosnku niedźwiedzim – uprawa.

Grillowany łosoś pomarańczowy na duszonym czosnku niedźwiedzim instrukcje

 1. Grillowany łosoś Z pomarańczy wyciskamy sok, dodajemy miód, sos sojowy, oliwę, przeciśnięty przez praskę czosnek oraz pozostałe przyprawy. Marynatę umieszczamy w torebce strunowej, dodajemy łososia, zamykamy torebkę i odstawiamy na 30 minut, aby łosoś się zamarynował..
 2. Duszony czosnek niedźwiedzi Szalotkę drobno kroimy, czosnek przeciskamy przez praskę. Na patelni rozgrzewamy masło, dodajemy szalotkę, po chwili dodajemy czosnek i podsmażamy, aby szalotka lekko się zeszkliła. Następnie dodajemy posiekany czosnek niedźwiedzi i doprawiamy do smaku pieprzem oraz solą. Dusimy krótką chwilę, tak aby czosnek tylko zmiękł, a składniki połączyły się. Długie duszenie powoduje, że czosnek traci swoje zdrowotne właściwości..
 3. Rozgrzewamy patelnię grillową smarujemy delikatnie oliwą i układamy na niej łososia. Grillujemy 2-4 minuty z każdej strony. Czas grillowania zależy od grubości ryby. Na talerz wykładamy porcję duszonego czosnku, na nim układamy kawałek łososia. Danie podajemy z ziemniakami. Plastry pomarańczy do dekoracji poddusiłam na patelni z odrobiną soku pomarańczowego i miodu..
 4. Uwagi dodatkowe łosoś bałtycki czy atlantycki jest gatunkiem zagrożonym. Warto więc wybrać łososia pacyficznego, którego populacja nie jest zagrożona wyginięciem i posiada certyfikat MSC.

Likier pomarańczowy z białą czekoladą. Łosoś ze szparagami. Ostry sos czosnkowy: trzy i więcej ząbków czosnku. Czosnek niedźwiedzi na przełomie kwietnia i maja często można spotkać w przydomowych ogródkach oraz lasach. Stara ludowa legenda głosi, że niedźwiedzie zjadają tę cenną roślinę tuż po przebudzeniu ze snu zimowego i to z tego powodu zwykło się nazywać ją czosnkiem niedźwiedzim. Połączenie smacznych rybich filetów z sosami przygotowanymi na bazie owoców cytrusowych jest świetną propozycją na wyjątkowe uroczystości, takie jak święta Bożego Narodzenia.