Jak Make Delicious Chłodnik ogórkowy

Posted on

Chłodnik ogórkowy. Chłodnik powstał na szybko i był trochę eksperymentalny, do tej pory nigdy go nie robiłam z ogórka. Chłodnik ogórkowy – przepis na pyszny chłodnik mojej mamy. Taki chłodnik zawsze robiło się u mnie w domu rodzinnym, a zanim w sklepach pojawiły się jogurty.

Chłodnik ogórkowy Chłodnik ogórkowy najlepiej podawać z jajkiem ugotowanym na twardo, możecie też dodać… Najlepszy chłodnik ogórkowy będzie na zsiadłym mleku, chociaż ten na bazie kefiru wcale nie jest. Chłodnik ogórkowy jest jednym z popularniejszych i najczęściej jedzonych zup-chłodników. W kuchni bułgarskiej chłodnik z ogórków znany jest pod nazwą tarator. Mozesz ugotowac Chłodnik ogórkowy using 11 skladniki i 3 kroki. Oto, jak osiagnac to.

Skladniki Chłodnik ogórkowy

 1. Potrzebujesz 4 of ogórki gruntowe.
 2. Potrzebujesz 4 of rzodkiewki.
 3. Potrzebujesz of Pęczek koperku.
 4. To of Pęczek zielonej cebuli lub szczypiorku.
 5. Potrzebujesz 1/2 L of maślanki.
 6. Potrzebujesz 2 ząbki of czosnku.
 7. To of Sól.
 8. To of Pieprz.
 9. To of Cukier lub ksylitol.
 10. To of Ocet jabłkowy.
 11. Potrzebujesz of Oliwa z oliwek.

Chłodnik ogórkowy jest dodatkowo bardzo pożywny. Chłodniki są zdrowe, smaczne, szybkie w przygotowaniu. i orzeżwiające. Taki chłodnik chodzi za mną od kilku dni:) Idealna zupa na upalny. Kuchnia Braci Budnik – chłodnik ogórkowy.

Chłodnik ogórkowy krok po kroku

 1. Ogórki i rzodkiewki kroimy w kostkę, koper i szczypior szatkujemy, czosnek przecisnąć przez praskę..
 2. Wszystko zalewamy maślanką, przyprawiamy, sól i pieprz, 1 łyżka octu jabłkowego, 1 łyżka oliwy z oliwek, cukier lub ksylitol do smaku, schładzamy.
 3. Podajemy z młodymi ziemniaczkami lub z jajkami na twardo..

Chłodnik ogórkowy – Gerlach jest najbardziej znaną marką na rynku sztućców i noży kuchennych. W ofercie posiadamy: sztućce, noże, garnki, patelnie, akcesoria kuchenne. Chłodnik ogórkowy to chłodnik, który szczególnie zapadł mi w pamięci w ciągu ostatnich lat. Jeśli lubicie chłodnik ogórkowy, koniecznie zajrzyjcie do tego przepisu. Chłodnik ogórkowy to doskonały pomysł na lekki posiłek.