Jak Make Smaczne Ciasto z jabłkami i bakaliami tzw. salceson

Posted on

Ciasto z jabłkami i bakaliami tzw. salceson. Ciasto z jabłkami " salceson" – DoradcaSmaku – ten przepis cieszy się popularnością, sprawdź. Jabłka obieramy i kroimy w dowolne kształty. Jajka ucieramy z cukrem na gładką masę.

Ciasto z jabłkami i bakaliami tzw. salceson Ma być ich dużo:) Dodajemy do masy i mieszamy łyżką. Ciasto salceson, ciasto orzechowiec, ciasto wiewiórka. Przepis na niesamowite ciasto czekoladowe z jabłkami i orzechami zwane też ciasto salceson, to super popularne i proste do upieczenia ciasto. Mozesz miec Ciasto z jabłkami i bakaliami tzw. salceson using 10 skladniki i 4 kroki. Oto, jak osiagnac to.

Skladniki Ciasto z jabłkami i bakaliami tzw. salceson

 1. Przygotuj 5 of jajek.
 2. Przygotuj 2 szklanki of mąki pszennej.
 3. Potrzebujesz 1 szklanka of cukru.
 4. Potrzebujesz 250 g of tłuszczu.
 5. To 2 łyżeczki of proszku do pieczenia.
 6. To 2 łyżeczki of cukru waniliowego.
 7. To 1 łyżka of kakao.
 8. To 2 of jabłka.
 9. Potrzebujesz 2 łyżki of rodzynek.
 10. Potrzebujesz 20 g of orzechów włoskich.

Salceson – kakaowe ciasto z jabłkami. Znane, lubiane i chyba najlatwiejsze ciasto na swiecie. I pewnie kazdy ma swoja domowa recepture. Kakaowe ciasto salceson z jabłkami to wypiek, który pamięta dawne czasy.

Ciasto z jabłkami i bakaliami tzw. salceson instrukcje

 1. Rodzynki zalać gorącą wodą aby zmiękły, orzechy posiekać a jabłka obrać i pokroić w kostkę..
 2. Miękkie masło ukręcić z cukrem następnie dodać jajka. Potem wsypujemy pozostałe składniki czyli mąkę, cukier waniliowy, proszek do pieczenia i kakao. Wszystko razem dobrze połączyć najlepiej mikserem..
 3. Na koniec wrzucamy jabłka, orzechy i rodzynki i lekko mieszamy łyżką..
 4. Piec w 180 stopniach przez 50 minut..

Nazwano je salcesonem, ponieważ kawałki jabłek budzą skojarzenia z popularną kiedyś wędliną (choć w wielu domach to po prostu kakaowy jabłecznik lub murzynek z jabłkami). Ciasto Salceson przepis na ciasto z jabłkami, które swym wyglądem przypomina znany wszystkim Salceson, ale w przeciwieństwie do niego nie jest tłuste. Chodzi oczywiście o ciasto salceson (ciasto z jabłkami), które smakiem i zapachem pozwala mi cofnąć się do czasów dzieciństwa, kiedy to moja mistrzyni Mama, często piekła salceson. Nazwa ciasta wzięła się prawdopodobnie od tego, że po przekroju ciasto. Ciasto salceson – szybkie ciasto z jabłkami.