Przepis: Smaczne Uszka do barszczu wigilijnego

Posted on

Uszka do barszczu wigilijnego. Barszcz wigilijny z grzybami i uszkami grzybowymi. Do barszczu dodać sól (do smaku), pieprz mielony, cukier oraz świeży posiekany ząbek czosnku, znów zostawić na minimum godzinę ale najlepiej do czasu całkowitego ostudzenia (można też zostawić na. Najlepsze uszka do barszczu sa. wlasnie domowe, wykonane wlasnorecznie.

Uszka do barszczu wigilijnego Najlepsze uszka do barszczu są. właśnie domowe, wykonane własnoręcznie. Tradycja wigilijnego barszczu sięga dawnych czasów i jest wiele jego odmian, dla każdego inny. Sekret dobrego barszczu tkwi nie tylko w smacznych warzywach, suszonych grzybach ale też w świetnie dobra Zobacz więcej. Mozesz ugotowac Uszka do barszczu wigilijnego using 15 skladniki i 4 kroki. Oto, jak osiagnac ze .

Skladniki Uszka do barszczu wigilijnego

 1. To of Farsz.
 2. To 1 kilogram of Pieczarki.
 3. Przygotuj 50 gram of Grzyby suszone ja miałam maślaki.
 4. Potrzebujesz 2 sztuki of Cebula duża.
 5. Przygotuj 3-4 łyżki of Bułka tarta.
 6. Potrzebujesz of Olej.
 7. Potrzebujesz of Sól.
 8. Przygotuj of Pieprz.
 9. Przygotuj of Papryka słodka.
 10. Potrzebujesz of Ciasto:.
 11. Potrzebujesz 0,5 kg of Mąka.
 12. Potrzebujesz of Jajko 1 szt.
 13. Potrzebujesz of Woda.
 14. To of Olej.
 15. Potrzebujesz of Sól.

Smak wigilijnych uszek dodawanych do barszczu wigili. Uszka z kapustą i grzybami – ich wykonanie jest dość pracochłonne, ale ten wysiłek na pewno się opłaci! Smak wigilijnych uszek dodawanych do barszczu wigilijnego jest niepowtarzalny i zawsze kojarzy się ze świętami. Przepis na tradycyjny barszcz wigilijny na zakwasie z buraków.

Uszka do barszczu wigilijnego krok po kroku

 1. Grzyby suszone dobrze wypłukać i namoczyć najlepiej na noc, następnego dnia grzyby obgotować. Pieczarki oczyścić i pokroić w plasterki. Cebulę drobno kroimy i podsmażamy na oleju, następnie dodajemy przygotowane pieczarki i razem podsmażamy, doprawiamy pieprzem i solą. Do pieczarek dodajemy obgotowane grzyby suszone razem z wodą, w której się gotowały, powinno zostać jej niewiele, całość razem odparowujemy na małym ogniu..
 2. Odparowane i przestudzone grzyby mielimy w maszynce do mielenia mięsa, dodajemy bułkę tartą i doprawiamy według uznania..
 3. Następnie zagniatam ciasto, do mąki dodaję jajko, szczyptę soli, dolewam 4-5 łyżek oleju, następnie dolewając, ciepłą wodę wyrabiam ciasto, wody dodaję tyle, ile zabierze mąka, ciasto musi byś dobrze wyrobione, elastyczne i nie za twarde, rozciągliwe. Ciasto rozwałkowuję na duży placek, wykrawam małą literatką krążki i nadziewam, następnie zlepiam brzegi tak jak pierożki, a dwa kraje pierożka łączę razem, tworząc uszko..
 4. Gotuję w osolonej wodzie z dodatkiem kilku łyżek oleju do momentu wypłynięcia uszek na wierzch. Z podanych proporcji wychodzi około 150 uszek..

Yo mój sprawdzony i pyszny barszcz czerwony wigilijny, który można pić z filiżanki lub też podać z uszkami. Wigilijny barszcz z uszkami – specjalnie przygotowany barszcz czerwony z postnymi uszkami, będący tradycyjną polską zupą podawaną w czasie Wigilii Bożego Narodzenia. Barszcz wigilijny różni się od barszczu czerwonego przygotowywanego w ciągu roku. gruszki. Barszcz gotowy, więc teraz kolej się na lepienie uszek. Kto tego jeszcze nie robił, niech nastawi się na długie kwadranse spędzone w kuchni.