Najłatwiejszy sposób na Make Pyszne Pierogi leniwe ziemniaczano-dyniowe

Posted on

Pierogi leniwe ziemniaczano-dyniowe. Jeśli będzie taka potrzeba, dosypać jeszcze trochę mąki. Cała sztuka polega na tym, aby dodać jej jak najmniej, wtedy pierogi będą pulchne). Wykonujemy w niej zagłębienie i dodajemy pozostałe składniki ciasta: ziemniaki, dynię, jajko oraz sól.

Pierogi leniwe ziemniaczano-dyniowe Kluski leniwe robiła moja Babcia i to od niej jeszcze jako podrastająca małolata nauczyłam się je robić. Ziemniaki przeciskamy przez praskę do miski i dodajemy jajko, mus dyniowy, sól, mieszamy. Gdy wrzesień kończy swój słoneczny taniec, przygotowując miejsce dla chłodniejszego października, kupuję na targu dynię hokkaido i dobry twaróg. Mozesz ugotowac Pierogi leniwe ziemniaczano-dyniowe using 6 skladniki i 5 kroki. Oto, jak cook to.

Skladniki Pierogi leniwe ziemniaczano-dyniowe

 1. Potrzebujesz 500-600 g of gotowanych ziemniaków.
 2. Potrzebujesz 350-400 g of pure dyniowego.
 3. Potrzebujesz 400 g of mielonego twarogu.
 4. Przygotuj 1 kg of mąki.
 5. Potrzebujesz 1 of jajko.
 6. Przygotuj 1 of jajko szczypta soli.

Najpierw nastawiam szybką, rozgrzewającą zupę dyniową z gruszką i pumpkin spice. Ziemniaki i dynię obrać i zmiksować w malakserze czy blenderze (jak ktoś nie ma – to zetrzeć na tarce o drobnych oczkach), odlać łyżką nadmiar wody (jeśli jest), cebulę obrać i również zmiksować (zetrzeć) i dodać do masy. Wiele razy dyskutowałam, jak powinni się mówić. Pamiętam dokładnie takie kluski leniwe z moich młodzieńczych i dziecięcych lat.

Pierogi leniwe ziemniaczano-dyniowe instrukcje

 1. Dynię obieramy, kroimy w kostkę, podlewamy niewielką ilością wody, tylko na dno, i gotujemy ok 20 min, następnie miksujemy.
 2. Ugotowane ziemniaki przeciskamy przez praskę.
 3. Do ziemniaków dodajemy miksowaną dynię, twaróg, jajko i mąkę, wszystko mieszamy i wyrabiamy ciasto.
 4. Kroimy kopytka, formujemy wałek, w miarę gruby, o kroimy na ukos, ja lubię takie trochę większe, ale można też drobniej.
 5. Gotujemy w osolonej wodzie, po wpłynięciu na wierzch, gotujemy ok 2 min, podajemy z masełkiem i cukrem lub ksylitolem. Smacznego.

Gdy byłam na studiach często przygotowywałam kluski leniwe sama. Pierogi ze szpikiem najlepiej smakują od razu po ugotowaniu. Uwielbiam polewać je gorącym masłem z ziołami. Świetnie smakują z kminkiem lub kuminem. W wielu domach ogłoszono akcję „zjedz to, bo szkoda wyrzucić" – u nas w tym roku nie, bo święta spędzaliśmy na występach gościnnych. Co prawda dostaliśmy masę wałówki, ale darczyńcy postanowili nam osłodzić rozłąkę, zasypując wypiekami, więc szybko powracam do.