Przepis: Idealne Chlebek Pizza

Posted on

Chlebek Pizza.

Chlebek Pizza Mozesz miec Chlebek Pizza using 15 skladniki i 5 kroki. Oto, jak cook ze .

Skladniki Chlebek Pizza

 1. Potrzebujesz of Składniki na Ciasto:.
 2. Potrzebujesz 3 1\3 szkl. of mąki pszennej.
 3. Przygotuj paczka of drożdży instant 7 g (ok.40 g świeżych).
 4. Przygotuj 1,5 of szkl.ciepłej wody.
 5. To 2 łyżeczki of soli.
 6. To 1,5 łyżki of ketchupu pikantnego.
 7. Potrzebujesz 1,5 łyżki of cukru.
 8. To 1,5 łyżki of przyprawy do pizzy lub ulubiona mieszanka ziół.
 9. Potrzebujesz 100 g of tartego sera.
 10. Przygotuj of Dodatkowo:.
 11. Potrzebujesz garść of posiekana natka pietruszki i bazylia solidna.
 12. To 2,5 szkl. of ulubionych dodatków.
 13. To of u mnie czerwona papryka,czerwona cebula,kukurydza.
 14. Potrzebujesz 100 g of tartego sera.
 15. To 2 ząbki of czosnku.

Chlebek Pizza instrukcje

 1. Drożdże instant zalać całością ciepłej wody i pozostawić w misce na parę min. Przesiewamy przez sitko mąkę,wsypujemy sól i cukier,przyprawę do pizzy,wrzucamy ketchup,całość mieszamy łyżką drewnianą tylko do połączenia,następnie wrzucamy nasze dodatki drobno pokrojone (papryka,cebula,przeciśnięty czosnek przez praskę,natkę pietruszki oraz bazylię),tarty ser,ponownie całość mieszamy łyżką,tak aby wszystkie składniki ładnie się połączyły,owijamy miskę folią spożywczą,.
 2. Przykrywamy ściereczką i odstawiamy na godz.w ciepłe miejsce,po tym czasie odstawiamy miskę na godz.do lodówki.Ciasto wyjmujemy z miski na solidnie oprószony mąką blat,matę silikonową,rozwałkowujemy ciasto na prostokąt grubości 1-1,5 cm,rozsypujemy tarty ser na wierzchu,.
 3. Następnie rolujemy wzdłuż dłuższego boku,oba końce podwijamy pod spód. Chlebek przekładamy na blaszkę od piekarnika,wyłożoną papierem do pieczenia..
 4. Pozostawiamy przykryty ściereczką do napuszenia na 10 min. Pieczemy ok.30-35 min.w temp.u mnie 15 min.w temp.200 C,następnie przykryłam chlebek folią aluminiową, żeby się nie spiekł za mocno z wierzchu i podwyższyłam temp.do 220 C.(w oryginale był pieczony w temp.230 C przez cały czas pieczenia)..
 5. Uwagi:Surowe ciasto dość mocno się klei, dobrze jest je obtaczać w mące, a nie wyrabiać go z większą ilością mąki jak jest w przepisie, dzięki temu chlebek będzie delikatny, wilgotny i smaczny na drugi dzień.