Przepis: Pyszne Grzyby mun z tofu

Posted on

Grzyby mun z tofu. Smażone tofu z grzybami Mun to wegetariańskie danie, które może być serwowane z ryżem lub jako warzywny dodatek do innego dania głównego. Tofu jest samo w sobie praktycznie bez smaku, jednak bardzo łatwo można mu nadać wspaniały aromat stosując różne dodatki. Grzyby mun moczyć w wodzie przez ok.

Grzyby mun z tofu Często wykorzystywane są także w chińskiej tradycji leczniczej. Uważa się, że m.in. łagodzą ból zębów czy wpływają dobrze na system nerwowy. Przyrządzanie grzybów mun Grzyby mun trafiają do sklepów w postaci suszonej lub mrożonej – w całości, w kawałkach lub jako składniki mieszanek warzywnych do dań chińskich. Mozesz miec Grzyby mun z tofu using 11 skladniki i 5 kroki. Oto, jak cook ze .

Skladniki Grzyby mun z tofu

 1. Potrzebujesz 30 g of suszonych grzybów mun.
 2. Przygotuj 300 g of tofu.
 3. Przygotuj 100 g of makaronu z fasoli mung.
 4. To 2 of cebule.
 5. Potrzebujesz 3 ząbki of czosnku.
 6. To 4 cm of kawałek imbiru.
 7. Przygotuj of Sos sojowy.
 8. Przygotuj of Przyprawa 5 smaków.
 9. To of Sambal oelek.
 10. Przygotuj of Olej sezamowy.
 11. To of Pietruszka lub kolendra.

Najwięcej wartości odżywczych zachowują te pierwsze. Zanim suszone grzyby mun będzie można wykorzystać w. Mapo tofu składa się przede wszystkim z tofu, miękkiego i jedwabistego, które nazywane jest silken tofu i w Polsce znajdziecie je jedynie w sklepach ze zdrową żywnością lub sklepach z asortymentem azjatyckim. Grzyby mun oraz kolety sojowe zalewamy ciepłą wodą i odstawiamy.

Grzyby mun z tofu krok po kroku

 1. Grzyby namaczam w gorącej wodzie przez 15 min, gotuję kolejne 10..
 2. Cebulę, czosnek i imbir podsmażam na oleju sezamowym..
 3. Dodaję pokrojone tofu, sos sojowy i sambal. Podsmażam 2 minuty..
 4. Grzyby odsączam, siekam drobno, podsmażam 3 minuty..
 5. Dodaję ugotowany makaron i pietruszkę. Mieszam. Gotowe..

W kuchni dalekiego wschodu grzyby mu err (mun) są jednym z podstawowych składników. Używane są jako dodatek do zup, potraw duszonych oraz dań z wok'a. Grzyby mu err ze względu na swoje właściwości lecznicze od wieków wykorzystywane są w chińskiej medycynie ludowej. Nazywane chińskimi smardzami, od lat są nieodłącznym elementem medycyny niekonwencjonalnej Dalekiego Wschodu. Grzyby mun, znane też pod nazwą uszak gęstowłosy, to również podstawowy składnik wielu azjatyckich.