Przepis: Smaczne Chaczapuri adżarskie

Posted on

Chaczapuri adżarskie. Chaczapuri jest tradycyjnym daniem gruzińskim, inaczej zwanym "serowym chlebem". Wyróżnia się trzy główne rodzaje khachapuri: adżarskie jest to, tzw. "otwarte" z serem i jajkiem. Chaczapuri adżarskie (chaczapuri adżaruli) to jedno z najpopularniejszych gruzińskich dań.

Chaczapuri adżarskie Kuchnia gruzińska obfituje w tego typu sycące wypieki, a Polacy zdążyli się już w nich zakochać. Piekarnie gruzińskie wyrastają jak grzyby po. Chaczapuri (gruz. ხაჭაპური) – gruzinski zapiekany placek z serem. Mozesz miec Chaczapuri adżarskie using 5 skladniki i 2 kroki. Oto, jak cook ze .

Skladniki Chaczapuri adżarskie

  1. To of Ciasto jak na pizzę.
  2. Potrzebujesz of Ser żółty starty (dalem mozarelle a w oryginale ma być ser sulguni).
  3. To of Jajko z całym żółtkiem z wolnego wybiegu.
  4. Potrzebujesz of Masło zimne w kawałkach.
  5. Przygotuj of Szczypiorek.

Występuje w kilku różniących się od siebie wariantach, m.in. chaczapuri adżaruli – chaczapuri adżarskie, z serem i jajkiem; chaczapuri imeruli – chaczapuri imeretyńskie. PagesBusinessesMedia/news companyBroadcasting & media production companySmaczny.tvVideosChaczapuri adżarskie. Wrocławskie Gospodynie Obserwuj bloga Obserwujesz bloga Wrocławskie Koło Gospodyń Miejskich. Chaczapuri jest tradycyjnym daniem gruzinskim, inaczej zwanym serowym chlebem.

Chaczapuri adżarskie instrukcje

  1. Ciasto wyrabiamy jak na pizzę. Rozkładamy podłużnie a na środku sporo sera (tak z połowę szklanki) Zasklepiamy jak dużego pieroga i odwracamy do gory dnem. Teraz przecinamy nożem wzdłuż i wywijamy lekko ciasto..
  2. Układamy na papierze do pieczenia i 20 minut w 200 stopniach C pieczemy. Wyższej temperatury nie radzę bo ser się spiecze i nijak będzie go potem wymieszać z jajkiem i maslem. Wyjmujemy z pieca na chwilę i na środek dajemy wybite jajko z całym żółtkiem i ze dwa kawałki zimnego masła. Znowu do nagrzanego pieca tym razem tylko na 5 minut i wyjmujemy. Spożywamy najpierw odrywajac końce i mieszając jajko z masłem, szczypiorkiem i serem ze środka..

Jest to rodzaj drozdzowego placka z serem. Chaczapuri adżarskie podawać bezpośrednio po przygotowaniu. Przepis na gruzińskie chaczapuri adżaruli z serowym nadzieniem i jajkiem. Co różni chaczapuri imerli i chaczapuri adżarskie? Jakie jest gruzińskie jedzenie w Gruzji?