Przepis: Pyszne Tort "Mapa Świata" na 18-lat

Posted on

Tort "Mapa Świata" na 18-lat. Interaktywna mapa świata do pobrania w formacie PDF. Kliknij kraj, aby wyświetlić szczegółową mapę. Interaktywna mapa świata z krajami i państwami.

Tort "Mapa Świata" na 18-lat Europa jest kontynentem położonym na półkuli północnej oraz na pograniczu półkuli wschodniej i zachodniej. Znajdź w mapa-swiata.net mapę polityczną kontynentu Afryki, mapy, czyli mapy Europy, Azji i Ameryki Północnej mapy mapy i mapy Oceanic. Spikselizowana Mapa Świata. Świat został podzielony na piksele! Mozesz ugotowac Tort "Mapa Świata" na 18-lat using 50 skladniki i 10 kroki. Oto, jak osiagnac ze .

Skladniki Tort "Mapa Świata" na 18-lat

 1. To of BISZKOPT: 4 x (30×40).
 2. Przygotuj 4 of jajka.
 3. To 120 g. of cukru.
 4. Potrzebujesz 2 of budynie kakaowe tj.80 g.:.
 5. Przygotuj 1 łyżka of mąki tortowej.
 6. Przygotuj 1 of płaska łyżeczka proszku do pieczenia.
 7. Przygotuj 2/-2 of budynie malinowe.
 8. Potrzebujesz 3/-2 of budynie waniliowe.
 9. To 4/-2 of budynie krówkowe.
 10. Potrzebujesz of NASĄCZENIE:.
 11. To 446 g. of Konfitury z brzoskwiniami.
 12. Przygotuj ok.200 ml. of gorącej wody.
 13. Potrzebujesz of KREM JAGODOWY:.
 14. Przygotuj 500 ml. of śmietanki 30 %.
 15. Potrzebujesz 50 g. of cukru pudru.
 16. Przygotuj 1 of śmietan-fix.
 17. To 500 g. of serka mascarpone.
 18. To 200 ml. of musu jagodowego.
 19. To 20 g. of żelatyny.
 20. Przygotuj 1/2 szklanki of wody.
 21. Potrzebujesz of KREM MALINOWY:.
 22. Przygotuj 500 ml. of śmietanki 30 %.
 23. Przygotuj 50 g. of cukru pudru.
 24. To 1 of śmietan-fix.
 25. Potrzebujesz 500 g. of serka mascarpone.
 26. Przygotuj 250 ml. of musu malinowego.
 27. Przygotuj 20 g. of żelatyny.
 28. Potrzebujesz 1/2 szklanki of wody.
 29. To 375 g. of świeżych malin.
 30. Przygotuj of KREM ŚMIETANKOWY Z BORÓWKĄ AMERYKAŃSKĄ:.
 31. Potrzebujesz 750 ml. of śmietanki 30 %.
 32. Przygotuj 50 g. of cukru pudru.
 33. Przygotuj 1 of śmietan-fix.
 34. Potrzebujesz 500 g. of serka mascarpone.
 35. To 20 g. of żelatyny.
 36. Przygotuj 1/2 szklanki of wody.
 37. To 600 g. of borówki amerykańskiej.
 38. Potrzebujesz of MASA DO TYNKOWANIA:.
 39. Przygotuj 510 g. of masła.
 40. Przygotuj 510 g. of masy Kajmakowej.
 41. To of POKRYCIE TORTU Z MASY Z MLEKA W PROSZKU:.
 42. Potrzebujesz 300 g of mleka w proszku.
 43. Przygotuj 300 g of cukru pudru.
 44. Potrzebujesz ok. 90 ml of mleka w płynie.
 45. To of niebieski barwnik jadalny.
 46. Przygotuj of OZDOBY Z MASY Z MLEKA W PROSZKU:.
 47. To 250 g of mleka w proszku.
 48. Przygotuj 250 g of cukru pudru.
 49. To ok. 75 ml of mleka w płynie.
 50. To of barwniki jadalne+alkohol.

Każdy piksel może zostać odgadnięty poprzez wpisanie nazwy państwa, które zajmuje największą jego część! Polityczna ścienna mapa świata pozwoli Ci na poznanie wszystkich krajów świata położonych na wszystkich kontynentach naszego globu. Oprócz tego, na mapie zaznaczono także większe miasta. Odpowiednio dobrana kolorystyka i przejrzyste nazwy. mapa świata na ścianie.

Tort "Mapa Świata" na 18-lat krok po kroku

 1. Biszkopt-Białka ubić ze szczyptą soli potem cukrem. Dodawać po żółtku i ubijać. Na koniec stopniowo przesiewać budyń z mąką i proszkiem, jednocześnie mieszając łopatką. Wylać do blaszki 30×40 cm. wyłożonej papierem do pieczenia. Piec ok.25 min. w 175*. Następne upiec tak samo,dodając inne budynie. Ze wszystkich, po upieczeniu zdjąć papier i ostudzić..
 2. Biszkopt czekoladowy, włożyć do blaszki 30×40 z zabezpieczonymi wyżej bokami. nasączenie-Konfiturę rozdrobnić blenderem i rozcieńczyć gorącą wodą. Biszkopt nasączyć częścią rozrzedzonej konfitury. krem 1-Żelatynę rozmieszać z gorącą wodą i ostudzić do letniego. Schłodzoną śmietankę, ubić z pudrem i fixem. Następnie z serkiem i musem jagodowym. Na koniec dolewać letnią żelatynę i krótko zmiksować. Wylać na biszkopt w blaszce i rozsmarować..
 3. Przykryć biszkoptem malinowym i nasączyć częścią konfitury. Poukładać świeże maliny. Najpierw je przeglądnąć i przetrzeć ręcznikiem papierowym. Nie należy myć w wodzie bo mogą nasiąknąć.krem 2- Postąpić jak z poprzednim kremem i wylać równomiernie po malinach i rozsmarować..
 4. Przykryć biszkoptem waniliowym, nasączyć resztą konfitury i poukładać umytą i osuszoną borówkę. krem 3-Postąpić jak z poprzednimi kremami i wylać równomiernie po borówkach i rozsmarować. Przykryć ostatnim biszkoptem, dołem do góry i schłodzić kilka godzin w lodówce. Najlepiej na całą noc..
 5. Po schłodzeniu, na górze zrobić kilka kleksów z masy do tynkowania. Przykryć podkładem pod torty, ponowić kleksy i przykryć paterą. Zapobiegnie to przesunięciem tortu. Obrócić tort zamaszystym ruchem"do góry nogami". (tort jest ciężki, zrobić to w dwie osoby) tynk- Miękkie masło zmiksować do białości, potem dodawać stopniowo miękki Kajmak. Posmarować cały tort, wyrównać i schłodzić..
 6. Obłożenie–Dużą łyżką drewnianą wymieszać mleko suche z przesianym cukrem pudrem i stopniowo dodawanym mlekiem w płynie. Następnie mieszać ręką, wtedy wyczuje się, czy masa się skleja. Przerzucić na stolnicę i zagnieść jak na twarde ciasto, ale plastyczne. Podsypując cukrem pudrem, rozwałkować na duży płat ok.55x75cm. Masę zawinąć w długi wałek. Ja zawinęłam w papierową tubę..
 7. Przykryć tort. Wygładzić najpierw górę tortu, potem boki. Rogi można obciąć nożyczkami i boki przykleić odrobiną wody.Dół obciąć nożem. Na ten dół, zrobić ozdobny szlaczek z tej samej masy i obłożyć tort w koło..
 8. Położyć wzór mapy i zaznaczyć mniej więcej, kontury kontynentów.dekoracje-Wyciąć szablony kontynentów. masa na dekoracje-Dekoracje zrobić wcześniej i gotowe przechować w lodówce. (tą masę zrobiłam wcześniej, na dekoracje. Potem na pokrycie, zrobiłam na świeżo. Starej nie można by było tak rozwałkować.). Masę rozwałkować, przyłożyć wzór kontynentu i wyciąć skalpelem..
 9. Gotowe elementy ułożyć i pomalować. Ja do białej farbki w proszku, dodałam odrobinę alkoholu i pomalowałam lodowiec. Potem dodałam szczyptę farbki brązowej i pomalowałam wzniesienia. Następnie dodałam więcej farbki brązowej i malowałam góry itd. Zieloną farbkę też zmieszałam z białą i alkoholem na doliny. Literki i cyferki wycisnąć w odpowiedniej foremce silikonowej..
 10. Udekorować cały tort. Ozdoby przykleić odrobinką wody za pomocą pędzelka. Tort został dodatkowo udekorowany ręcznie robionymi chorągiewkami i gotowym samolotem.Tort przechowywać w lodówce a kroić ciepłym i ostrym nożem..

Fototapeta mapa świata na zamówienie najwyższej jakości materiały łatwy montaż największy wybór fototapet Mapy. Mapa na ścianie nie musi kojarzyć się wyłącznie z lekcją geografii. Fototapety mapy świata przeznaczone są nie tylko do szkolnych klas. Czy dekoracja, która
przywodzi nam na myśl szkolne czasy, sprawdzi się w naszym mieszkaniu? Tym bardziej, jeśli będzie to geograficzna fototapeta.